Pięć sygnałów że Twoja firma potrzebuje automatyzacji procesów produkcji

10 stycznia 2023by admin
https://www.encon.pl/wp-content/uploads/2023/01/linia_produkcyjna_web-1280x730.jpg

Marzeniem każdego przedsiębiorcy jest nowoczesna i w pełni automatyzowana linia produkcyjna o wysokiej wydajności produkcyjnej.

Automatyzacja w przemysłowych miejscach pracy zapewnia korzyści w postaci poprawy produktywności i jakości przy jednoczesnym ograniczeniu błędów i odpadów, zwiększeniu bezpieczeństwa i dodaniu elastyczności do procesu produkcyjnego. Ostatecznie automatyka przemysłowa zapewnia większe bezpieczeństwo, niezawodność i rentowność.

 

 1. Kłopoty kadrowe spowodowane deficytem pracowników na rynku pracy.
  • Uzależnianie rentowności firmy od rynku pracownika jest bardzo ryzykowne, dlatego wiele prężnie działających firm produkcyjnych skutecznie automatyzuje stanowisko produkcyjne, wszędzie tam gdzie czynnik ludzki jest zbędny. Systemy, które firmy wdrażają w celu automatyzacji swoich usług, nie tylko wykonują zadania, które wykonywałby człowiek, ale są w stanie wykonywać funkcje, które przekraczają możliwości rzeczywistego człowieka. Są lepsze między innymi pod względem wielkości, wagi, szybkości i odporności .
 2. Spadek jakości wyprodukowanego produktu.
  • Częsty spadek jakości produktu spowodowany jest błędami ludzkimi jak również brak kontroli jakości w fazie produkcyjnej. Zaniedbanie wkręcenia śruby wymaga ludzkiego podejścia. Maszyna, która tego nie robi, zgłasza błąd, który należy rozwiązać. Czy proces wymaga zrobienia czegoś w określonej kolejności w celu poprawy wydajności? Zautomatyzowane systemy nie będą naruszać zestawu instrukcji. Ponadto zautomatyzowane systemy mogą wykorzystywać możliwości inspekcji. Dostrój system i pozwól, aby dane napływały bez preferencji i uprzedzeń.
 3. Wahania wydajności produkcji spowodowane czynnikiem ludzkim
  • Usprawnianie procesów zwiększania wydajności zwiększa konkurencyjność firmy, ale czy ludzie zawsze robią to samo? w ten sam sposób, za każdym razem? Nie, ludzka zmienność istnieje. Zautomatyzowane systemy pozwalają na ulepszenia, które przynoszą korzyści dzięki spójnemu wykonaniu. Perfekcyjne zaplanowanie i wyszkolenie nie obronią przed ludzkimi pomyłkami.
 4. Powtarzalność produktu w cyklu produkcyjnym
  • Zazwyczaj ludzie nie lubią banalnych, powtarzalnych zadań. Jednak systemy automatyzacji linii produkcyjnej wykonują je bez zarzutu. Zadania, w których brakuje zmienności, pozwalają zabłysnąć zautomatyzowanym systemom, ale dotyczy to również systemów wykorzystujących zaawansowane czujniki i integrację. Jeśli zadanie wymaga warunków niedostosowanych do komfortu lub skupienia człowieka, rozważ automatyzację.
 5. Zmniejszenie kosztów produkcji spowodowane zbyt wysoką konkurencją na rynku
  • Częstym i jedynym argumentem wśród przedsiębiorców wprowadzających automatyzację w swoim przedsiębiorców jest konkurencyjność na rynku. To właśnie ten czynnik decyduje często  „być czy nie być”. Dlaczego warto zautomatyzować to stanowisko pracy? Po co rejestrować te dane? Po co wydawać pieniądze teraz? Jeśli zadajesz sobie takie pytanie to już jesteś na dobrej drodze do zrozumienia iż Twój proces produkcyjny powinien wejść w nową fazę. Wprowadzenie automatyki przemysłowej przynosi oszczędności dzięki regularności procesów i gromadzeniu danych w celu podejmowania pewnych decyzji. Ostatecznie automatyka przemysłowa zapewnia większe bezpieczeństwo, niezawodność i rentowność.
  • Zautomatyzowana we właściwy sposób produkcja generuje i dostarcza niezbędne dane w procesach optymalizacyjnych. Za pomocą odpowiednich narzędzi łatwo wyznaczymy i zlikwidujemy tzw. „wąskie gardła” – w efekcie wyprodukujemy więcej, lepiej i zmaksymalizujemy zysk.
BiuroENCON Sp. z o.o.

Autoryzowany partner Siemens

Autoryzowany partner Siemens
https://www.encon.pl/wp-content/uploads/2024/05/ABB_PARTNER.png
sklep.encon.plTECHNOLOGIA
5G
Automatyzacja przyszłości z przemysłowymi routerami Ethernet Helmholz „REX” 5G
https://www.encon.pl/wp-content/uploads/2021/03/TECHNOLOGIA_5G.png
BEZPŁATNE WEBINARIA12 czerwca 2024
Dyrektywa NIS2 i standard IEC 62443 czyli co trzeba będzie zrobić w zakładach przemysłowych w zakresie IACS Cybersecurity.
https://www.encon.pl/wp-content/uploads/2021/05/like.png
BiuroENCON Sp. z o.o.

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone.
ENCON Sp. z o.o. należy do grupy 1encon Industry Group

https://www.encon.pl/wp-content/uploads/2021/02/logo_1encongroup.png

ENCON Sp. z o.o. – NIP: 8992535167 REGON: 020053759 KRS: 0000231125 – Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, kapitał zakładowy: 150 000 zł, wniesiony w całości.

Spełniamy jakość ISO 9001:2015
https://www.encon.pl/wp-content/uploads/2021/02/gazele_biznesu_encon.png
Dołączyliśmy do programu Mitsubishi Electric SI Elite Program

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone.
ENCON Sp. z o.o. należy do grupy 1encon Industry Group

https://www.encon.pl/wp-content/uploads/2021/02/logo_1encongroup.png

NIP: 8992535167 REGON: 020053759 KRS: 0000231125 – Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, kapitał zakładowy: 150 000 zł, wniesiony w całości.

https://www.encon.pl/wp-content/uploads/2021/02/gazele_biznesu_encon.png
Spełniamy jakość ISO 9001:2015